Bc. Jana Kondrcová


Som diplomovaná „výživárka“   - odborne nutričná špecialistka ( kvalifikácia nižšie ) zároveň mama a manželka, ktorej záleží na zdraví celej rodiny.

Možno ma poznáte ako autorku  knihy „Výživne o výžive“, v ktorej sa snažím poukázať na potrebu zohľadnenia našej individuality v stravovaní a vysvetľujem, že zdravé stravovanie môže byť aj typu – všetko s mierou alebo fakt, že len množstvo robí z určitých látok liek alebo jed pre naše telo.

O výživu som sa začala zaujímať pred niekoľkými rokmi, kvôli opakujúcim sa zdravotných problémoch u mňa aj u mojich najbližších. Práve tieto problémy  a ich vyriešenie úpravou stravovania, mi pomohli pochopiť, aký veľký môže byť vplyv stravy na naše zdravie.

Svoje samoštúdium a vedomosti som sa rozhodla podložiť štúdiom. Napriek faktu, že dnes je veľmi veľa informácií dostupných na internete, rozlíšiť zdroje je pre laika náročné. Po samoštúdiu som pokračovala  certifikovaným kurzom  Poradca pre výživu,  a inými kurzami ohľadom výživy a zdravia.   Bakalársky titul  som získala na SPU Nitra, Fakulta Výživy a genomiky , študijný odbor Výživa ľudí, kde pokračujem inžinierskym štúdiom, ktoré mi umožní dosiahnuť úplné vysokoškolské vzdelanie.

Nech potrava je vašim liekom a liek vašou medicínou.

Hippokrates

Najväčšiu prax a neoceniteľné  skúsenosti priamo z klinickej praxe mi poskytuje najmä  spolupráca s gastroenterologickou ambulanciou uznávaného odborníka doc. MUDr. Ladislava Kuželu PhD, MPH.
Pacientov  / klientov riešim vo svojej nutričnej poradni v Piešťanoch (osobne alebo online konzultáciami).
Zároveň každý štvrtok  aj v Univerzitnej nemocnici Bratislava, na Gastroenterologickej klinike (opäť pod vedením doc. Kuželu),  ako nutričný terapeut pre pacientov Centra funkčných ochorení tráviaceho traktu.

Téma mojej  záverečnej bakalárskej   práce bola a aj nasledujúcej diplomovej práce bude  „Význam diétnej liečby a úpravy životosprávy  pri ochoreniach SIBO“ (syndróm bakteriálneho prerastania v tenkom čreve) , uvedenému problému sa venujem aj v pracovnom živote.

Neprestajne  sa vzdelávam v tejto oblasti, nakoľko ma táto téma veľmi zaujíma a sama som ochorenie SIBO prekonala v rokoch, kedy sa táto diagnóza na Slovensku nediagnostikovala (ešte stále by sa mohla viac).

Pre lepšie  pochopenie stavu mikrobioty nielen pri uvedenej diagnóze , ale aj prepojenia mikrobiómu a zdravia (os črevo a mozog – na blogu nájdete článok),  som začala  externe spolupracovať s uznávaným laboratóriom  pri interpretáciách výsledkov vyšetrenia črevného mikrobiómu.

Založením spoločnosti VJK (Výživa Jana Kondrcová) - nutričnej poradne sa snažím  pomáhať hlavne pacientom doc. Kuželu, ak mi čas dovolí aj bežným klientom,  ktorí síce majú poznatkyo zdravšej forme stravovania, žiaľ nedarí sa im svoje vedomosti zosúladiť a preniesť do denného života, prípadne sa roky zbytočne trápia s histamínovou intoleranciou, či SIBO ochorením niekedy spojeným s IBD  (zápalovými ochoreniami tráviaceho traktu) alebo IBS (syndróm dráždivého čreva), alergiami alebo intoleranciami, alebo si nevedia poradiť s nastavením stravovania pri rôznych diagnózach, kedy bol diétny režim možno zle uchopený.

Snažím sa byť s pacientami/klientami   v kontakte (osobne alebo online  - ale záujem musí byť aj z ich strany), pokiaľ sa zdravé a vyvážené stravovanie nestane úplnou samozrejmosťou a až kým sa zdravotný stav  nezlepší.

Zároveň musím priznať, že prednášanie je moja srdcovka a mám rada atmosféru počas prednášok a diskusií, voľné debaty, rozhovory, podcasty, kde si vysvetľujeme základy zdravého stravovania, vedúce k pevnému zdraviu, vitalite, zmierneniu intolerancií a alergií na potraviny, ale aj  ako rozoznať vhodné potraviny a čomu sa vyhnúť v stravovaní, aby sme vedeli predchádzať civilizačným chorobám,  udržali si pevné zdravie a pekné zdravé telo.

Pokiaľ dúfate, že vám ponúknem spôsob, alebo navrhnem diétu, tabletky či  doplnky výživy, po ktorých za pár dní zázračne stratíte množstvo kilogramov (aby ste ich o pár mesiacov mali dvojnásobne naspäť  a trvalo poškodili metabolizmus ) , nie ste tu žiaľ správne.

Nie som predajca žiadnych doplnkov výživy.

V opačnom prípade, si prosím pozrite moju ponuku služieb a ak vás zaujala ,vidíme sa na prednáške alebo osobnej diskrétnej konzultácii v kancelárii, v príjemnom prostredí novej modernej budovy Floreát alebo online s kamerou cez Zoom , Teams....

Majte sa dobre, výživne a zdravo!

Jana