Jana Kondrcová


Som mama a manželka, ktorej záleží na zdraví celej rodiny. O výživu som sa začala zaujímať pred niekoľkými rokmi, po diagnostikovaní celiakie a kvôli opakujúcim sa zdravotným problémom mojich najbližších. Práve tieto problémy a ich vyriešenie úpravou stravovania, mi pomohli pochopiť vplyv potravín na zdravie. Nakoľko je dnes veľmi veľa rozporuplných informácií dostupných na internete, rozhodla som sa svoje vedomosti upresniť a podložiť štúdiom.

V oblasti výživy sa vzdelávam vysokoškolským štúdiom na SPU Nitra, fakulta Agrobiológie a potravinových zdrojov v odbore Výživa ľudí. Predtým som absolvovala kurz Poradca pre výživu, počas ktorého som sa prihlásila na VŠ, nakoľko mi informácie nepostačovali a túžila som ísť do hĺbky vplyvu výživy a pochopenie metabolických procesov v organizme.

Momentálne spolupracujem s gastroenterologickou ambulanciou uznávaného odborníka doc.MUDr. Ladislava Kuželu PhD, MPH, kde pod jeho odborným dohľadom naberám ešte viac informácií a skúseností pri riešení a zmiernení rôznych zdravotných problémov niekedy vyžadujúcich špeciálny stravovací či diétny režim. Je to ambulancia, kde na prvom mieste je vždy pacient…


Pre váš lepší život!
Nech potrava je vašim liekom a liek vašou medicínou.

Hippokrates

Založením spoločnosti VJK (výživa Jana Kondrcová) chcem pomáhať ľuďom, ktorí síce majú vedomosti o zdravšej forme stravovania, ale nedokážu svoje vedomosti upratať a preniesť do denného života. Pomôžem vám výživu prispôsobiť hlavne sebe a svojim potrebám, zvládnuť intolerancie a alergie prípadne iné zdravotné problémy. Spolu zanalyzujeme vaše chyby v stravovaní, budeme zisťovať, kde robíte chybu, alebo čo nesprávne kombinujete, aby bolo stravovanie dlhodobo udržateľné a prospešné vášmu zdraviu.

Vysvetlím vám všetko ohľadom zdravého stravovania, metabolických aj psychologických princípov výživy. Ak to bude nutné navrhnem vám nutričný plán, ktorý vás naučí správne kombinovať makro a mikroživiny, stravovať sa vyvážene, nehladovať, nepriberať. V prípade potreby môžeme spolu upraviť a mať pod kontrolou rôzne intolerancie, alergie a tráviace problémy, ktoré niekedy vyžadujú aj ozdravný diétny režim. Ak pochopíme silu výživy budeme sa chrániť pred civilzačnými chorobami, v ktorých sme žiaľ s naším spôsobom stravovania na poprednom mieste v celosvetovom rebríčku. Na špeciálnom prístroji zmeriame hodnoty vášho viscerálneho (nebezpečného vnútrobrušného tuku), podiel svalovej hmoty, hmotnosť kostí, bazálnu metabolickú spotrebu, metabolický vek a celkovú fyzickú kondíciu.

Budeme v kontakte (osobne alebo telefonicky), pokiaľ sa zdravé vyvážené stravovanie nestane pre vás úplnou samozrejmosťou.

Ponúkam prednášky a konzultácie, kde si vysvetlíme základy zdravého stravovania, vedúce
k pevnému zdraviu, vitalite, zmierneniu intolerancií a alergií na potraviny, naučíme sa ako rozoznať vhodné potraviny a čomu sa vyhnúť v stravovaní, aby sme vedeli predchádzať civilizačným chorobám, udržali si pevné zdravie a pekné zdravé telo.

Pokiaľ dúfate, že vám ponúknem spôsob, alebo navrhnem diétu alebo tabletky, po ktorých za pár dní zázračne stratíte množstvo kilogramov (aby ste ich o pár mesiacov mali dvojnásobne naspäť a trvalo poškodili metabolizmus), nie ste tu žiaľ správne.

V opačnom prípade, si prosím pozrite moju ponuku služieb a ak vás zaujala, vidíme sa na prednáške alebo osobnej diskrétnej konzultácii v kancelárii, v príjemnom prostredí novej modernej budovy Floreát.

Teším sa na vás!

Jana